Russian (CIS)Ukrainian (UA)

| Друк |

Кандидоз або молочниця, як часто це  захворювання називають пацієнти, - одне з найпоширеніших захворювань. Хвороба одержала назву “молочниця”, оскільки однією з найхарактерніших ознак даної хвороби є рясні сироподібні виділення білого кольору.

Збудником даного захворювання прийнято вважати патогенні грибки. Найчастіше збудником кандидозу є дріжджовий грибок роду Candida albicans (кандида біла). Кандидоз може бути спричинений й іншими патогенними грибками.

Хворіють однаково часто як чоловіки, так і жінки, але за лікарською допомогою в основному звертаються жінки. Це пов'язано з тим, що клінічно кандидоз у жінок проявляється більш чітко та з вираженою симптоматикою. Кожна третя жінка із чотирьох хворіє або хворіла на молочницю хоча б раз у житті.

Скарги при кандидозі у чоловіків: свербіж у сечовипускальному каналі та свербіж голівки статевого члена, виділення із статевого члена, подразнення та сироподібний наліт на голівці статевого члена, гіперемія (почервоніння) голівки статевого члена, смердючий запах, іноді - біль під час статевого акту. Найхарактернішою ознакою кандидозу в чоловіків є крапчасті висипання яскраво-червоного кольору, які розкидані хаотично, як зірки на небі. У переважній  більшості випадків кандидоз у чоловіків протікає без будь-яких клінічних проявів. Дріжджовий грибок визначається тільки лабораторними методами. У таких випадках пацієнта прийнято вважати носієм грибкової інфекції.

Чому так відбувається? Гриби у мінімальній кількості присутні в абсолютно здорової людини на шкірі, у ротовій порожнині, в кишечнику. Завдяки роботі імунної системи грибкова інфекція не має шансів спричинити захворювання. Таким чином, кандидоз розвивається в людей, у яких відбувається порушення роботи імунної системи.  Найчастіше це відбувається в пацієнтів з підвищеним рівнем цукру крові, при різних інфекційних захворюваннях (ВІЛ), при гіповітамінозах, після проведеного курсу антибіотикотерапії, при так званому синдромі хронічної втоми. Особливий, але частий випадок, виникає тоді, коли пацієнт інфікується грибком, що має особливі патогенні властивості (стійкий до медикаментів та імунного захисту організму), або коли організм одержує велику кількість дріжджового грибка при статевому контакті.

У нормі кількість дріжджового грибка в ротовій порожнині, у кишечнику обмежується корисними бактеріями. У жінок у піхві ріст грибка пригнічується кислим середовищем, що утворюється молочнокислими бактеріями.

Як відбувається інфікування?
Часто - при статевому контакті.
Чи можливо зараження без статевого контакту?
Часто не вдається визначити причину молочниці.
Фактори, які сприяють виникненню молочниці:
1. Цукровий діабет (підвищений рівень цукру сприяє росту дріжджового грибка).
2. Застосування антибіотиків (антибіотики широкого спектра дії знищують як хвороботворні, так і корисні мікроорганізми, які в нормі обмежують ріст дріжджового грибка).
3. Ослаблення імунітету (тяжкі захворювання, гіповітаміноз, несприятливий вплив екології великих мегаполісів, робота на шкідливому виробництві, хронічна перевтома, різні стреси, зловживання алкоголем, неправильне харчування та ін.).
4. Тісний одяг (при носінні тісного синтетичного одягу у складках шкіри підвищується температура й вологість, що сприяє росту грибків).
5. Інфекція з кишечнику (дріжджовий грибок при недотриманні гігієни з кишечнику (прямої кишки) може інфікувати статеві органи).

Що трапиться, якщо кандидоз не лікувати?
У більшості випадків захворювання виліковується самостійно, якщо імунна система функціонує задовільно.
У чому ж актуальність цього захворювання?
Актуальність у тому, що чоловік, який є безсимптомним носієм дріжджового грибка, заражає свою партнерку, у якої хвороба спричинить перераховані вище скарги.

Як лікувати кандидоз (молочницю)?
1.Застосування протигрибкових антибіотиків. Найчастіше застосовуються флуконазол (ФУЦИС, ДИФЛЮЗОЛ, ДИФЛЮКАН), ністатин, кетоконазол, інтраконазол.
2.Місцеве застосування протигрибкових мазей і кремів (міфунгар, клотримазол).
3.Зміцнення імунної системи організму.

Чому недоцільно лікувати кандидоз самостійно?
Тому, що рідко відбувається зараження тільки дріжджовим грибком. Часто паралельно мають місце інші інфекції - хламідії, мікоплазми, уреаплазми та ін.

Лікар зробить лабораторні аналізи, визначить весь спектр мікробів і проведе адекватне лікування у повному обсязі. Також лікар повинен відповістити на запитання: «Чому погано працює імунна система?».

Яка профілактика кандидозу?
• Носіть зручний, вільний одяг і нижню білизну з натуральної бавовняної тканини. Щодня одягайте чисту нижню білизну.
• Нейтральним милом щодня мийте статеві органи, дотримуйтесь правил гігієни.
• Не користуйтеся чужими предметами гігієни (рушники, мочалки).
• Користуйтеся презервативами, уникайте випадкових статевих зв'язків.
• Стежте за здоров'ям, періодично проходьте планові обстеження у лікаря.
Будьте здорові!

Joomla! Template design and develop by JoomVision.com - http://www.joomvision.com