Russian (CIS)Ukrainian (UA)

| Друк |

1. Чи буває варикоцеле справа і з обох боків?
Так, але рідко – у 2 - 4% випадків. Варикоцеле справа вимагає ретельного передопераційного обстеження з метою виключення онкологічних захворювань нирок, заочеревинного простору та ін.
2. У якому віці краще здійснювати оперативне лікування?
Чим раніше, тим кращий прогноз. Після встановлення діагнозу й показань до оперативного лікування операцію краще не відкладати.
3. Чи завжди варикоцеле призводить до безплідності?
Ні, не завжди, але з варикоцеле безплідних чоловіків у декілька разів більше. Враховуючи відносну простоту, безпеку й ефективність оперативного лікування, виконання операції з метою профілактики безплідності визнано у більшості країн світу.
4. Що сприяє розвитку варикоцеле у підлітків?
Вважається, що надмірні фізичні навантаження можуть збільшувати ступінь варикоцеле. На мою думку, провідним фактором є спадкова схильність.
5. Чи можлива профілактика варикоцеле й неоперативне лікування?
Медикаментозного лікування варикоцеле не існує, воно неможливе. Для профілактики пропонується носіння суспензорія (тугих плавок), обмеження фізичних навантажень, але ефективність такої профілактики дуже низька.
6. Коли після операції можна відвідувати школу й приступати до занять спортом?
Навчальний заклад можна відвідувати через кілька днів після операції (краще - через тиждень), приступати до фізичних навантажень - через 2 -3 тижні.

Задати своє запитання лікарю.

Joomla! Template design and develop by JoomVision.com - http://www.joomvision.com